Bukiet, wianek, butonierka czyli jak dobrać te dodatki

Sprawdź też

Wedding Cars
Wedding Cars to firma zajmująca się wypożyczaniem ekskluzywnych i stylowych samochodów do ślubu, znajdująca się w Bydgoszczy i działająca również w najbliższych okolicach. W swojej ofercie posiada nowoczesne i w pełni
Deesee Automobile - Samochody zabytkowe
Ponadczasowe i zabytkowe samochody do ślubu oferuje firma Deesee Automobile w Łodzi. Jest to firma, która od wielu lat i z wielką pasją zajmuje się wynajmem samochodów, które są stylowe, zabytkowe i przede wszystkim w
Mercedesy do Ślubu
W okolicach Katowic znajduje się wypożyczalnia samochodowa Mercedesy do Ślubu przy ulicy Nadrzeczna 7. Jak nazwa wskazuje jest to wypożyczalnia zabytrowych, zadbanych i ekskluzywnych samochodów marki Mercedes Benz na specjalne okazje jak
Hotel Coloseum - wesela
Nowoczesny i elegancki hotel Coloseum w Jarosławiu to wyjątkowe miejsce. Obiekt jest stylowo zaprojektowanym miejscem, otoczonym pięknymi, zielonymi terenami. Hotel ulokowany jest w cichym i ustronnym miejscu, oddalonym zaledwie 4 km od centrum

Bukiet, wianek, butonierka czyli jak dobrać te dodatki

Organizacja ślubu i wesela to bardzo trudne zadanie. Każda Para Młoda chce mieć w tym wyjątkowym dniu wszystko dopięte na ostatni guzik - od spraw technicznych związanych z uroczystością i imprezą, po elementy garderoby włącznie. Faktem jest, że w dniu ślubu to Panna Młoda skupia na sobie najwięcej uwagi. Jej suknia, fryzura i dodatki są zawsze szeroko komentowane. Jednak nie mniej istotny jest strój Pana Młodego oraz jego dodatki http://www.impresjaslubna.pl/oferta/garnitury.html

Bukiet ślubny
W przypadku Panny Młodej najwięcej emocji budzi oczywiście suknia ślubna. Jednak tym, co podkreśla charakter przyszłej żony są dodatki - bukiet oraz wianek bądź welon. Zasad, według których dobiera się te elementy stroju ślubnego jet wiele. Pierwsza i najpopularniejsza, z nich mówi, że bukiet powinien pasować do sukni. Tutaj każda Panna Młoda ma naprawdę duże pole do popisu.
Floryści i specjaliści mody ślubnej proponują kilka najczęściej wybieranych propozycji. Klasyczne bukiety ślubne mierzą zwykle do 30 cm i mają formę regularnej kopuły uformowanej z róż bądź kwiatów polnych. W opozycji do bukietów klasycznych znajdują się bukiety nieregularne, czy też asymetryczne, prezentujące się bardziej designersko. Bukiety te mogą sprawiać wrażenie ułożonych przypadkowo, wręcz chaotycznie. Nic bardziej mylnego - każda taka kompozycja jest zawsze przemyślana, a jej ostateczny wygląd unikatowy.

Bukiet ślubny można także wybierać względem pory roku lub lokalizacji. Jeśli bierzesz ślub jesienią, oprócz przepięknych kwiatów możesz wykorzystać także żółte i czerwone liście czy jarzębinę. Z kolei jeżeli planujesz ślub w miejscu, które słynie z jakiegoś typu roślinności, albo w egzotycznym kraju, warto zastanowić się nad bukietem nawiązującym do lokalnych kwiatów.
Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór bukietu ślubnego pod kątem ogólnego motywu przyjęcia weselnego. Jeśli zdecydujesz się na konkretny motyw kolorystyczny, możesz dodać do bukietu wstążkę o tym samym odcieniu. Możesz także pójść na całość i zdecydować się na te same kwiaty w bukiecie oraz w dekoracjach sali.

Wianek
Pozostając w temacie kwiatów - współczesne Panny Młode bardzo często zamieniają klasyczny biały welon na oryginalny wianek. Tak, jak w przypadku bukietów, projektanci proponują wiele pięknych rodzajów wianków, które urozmaicą ślubną stylizację. Warto mieć na uwadze, że wianek nie musi być wykonany z tych samych kwiatów, co bukiet. Te dwa elementy stroju mogą się różnić. Owszem, mogą mieć podobny skład czy kolorystykę, ale nie muszą. Przy wyborze wianka warto przede wszystkim kierować się kolorem oczu i włosów, kształtem twarzy oraz odcieniem karnacji.
Oczywiście wianek powinien współgrać z suknią. O ile w przypadku sukien romantycznych, pozbawionych warstw i stelaży, wybór jest znacznie łatwiejszy, tak w przypadku sukien glamour czy nowoczesnych także można kombinować z wiankiem. W tym przypadku zamiast na pokaźny wianek z polnych kwiatów, warto wybrać np. półwianek lub opaskę. Wianek, podobnie jak bukiet, może zawierać elementy nawiązujące do kolorystyki lub motywu przewodniego przyjęcia.

Butonierka
Butonierka to nic innego, jak niewielka dziurka na guzik, znajdująca się na klapie marynarki. We współczesnej modzie butonierka stanowi jedynie element nawiązujący do dawnych fasonów męskich marynarek. Dziś butonierka to miejsce, w które wpina się ozdobę. Element ten wykorzystywany jest zarówno w modzie ślubnej, jak i w modzie codziennej i wizytowej. Panowie Młodzi często mają problem, jaką dekorację wybrać do butonierki na okazję ślubną. Cóż - odpowiedź jest jedna. Zawsze powinny być to kwiaty świeże i dopasowane do bukietu Panny Młodej. Jeśli partnerka ma klasyczny bukiet w kształcie kopuły, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór pojedynczego kwiatu i umieszczenie go w butonierce. Jeśli z kolei przyszła żona wybrała bardziej ekstrawagancki bukiet z polnych kwiatów, pełen kolorów i gatunków roślin, doskonałym wyborem będzie umieszczenie w butonierce mini-bukieciku wykonanego z podobnych roślin. Takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle oryginalnie i będzie pięknym połączeniem między kreacjami Panny oraz Pana Młodego.

W znajdującym się w Rzeszowie salonie mody ślubnej Impresja znajdziesz nie tylko najpiękniejsze kreacje, ale też doskonale wyspecjalizowanych stylitów. Oni pomogą dopasować wszystkie dodatki tak, byście w tym najważniejszym dniu wyglądali i czui się wspaniale.

(5)

Kaja 185.153.39.36.342342
Od zawsze podobały mi się wianki, idealnie wygląda z suknią w stylu boho.

Ocena

5
Dagmara 193.192.177.150.73
Ja na swoim ślubie zdecydowałam się na wianek, pięknie się prezentował.

Ocena

5
Kamila 213.199.220.214.90
Wianek zawsze ładnie wygląda i dodaje uroku. Szkoda, że tak rzadko panny młode się na niego decydują.

Ocena

5
Natalia 213.199.220.214.62
Uwielbiam delikatne bukiety ślubne w kolorze pudrowego różu.

Ocena

5
Monika 213.199.220.214.44
Ja stawiam na wianek!

Ocena

5